Co hrát
cohrat.png


Postavy jsou popisovány v mužském rodě, ale každá z rolí níže může být i ženská. Koneckonců v tomto světě panuje rovnoprávnost (i když samozřejmě jednotlivci mohou mít předsudky).


Vedení expedice

Následující postavy mají větší či menší rozhodovací funkci, také "velí" několika členům expedice. Jejich konflikty budou často sociálního charakteru.

Velitel expedice Gweyr Ecaeris Ildacer the Sunshine - role obsazena

Je vidět, že jí na všech členech expedice velmi záleží. Snaží se brát v potaz všechny názory a všem vyjít vstříc. Vždy vše pečlivě zváží, než se rozhodne. Platí pro ni zásada: " Dvakrát měř, jednou řež!" Bohužel se kvůli pomalému rozhodování již párkrát dostala do sporu s vojenským zabezpečením expedice. Byly to ale pouze malé neshody a má důvěru všech členů expedice.

Kapitán Ohnivé pěsti Eristen - role obsazena

Velitel vojáků vyslaných s expedicí, pro tuto misi byl do funkce povýšen. Eristen sám chce očekáváním do něj vkládaným plně dostát a je si vědom svých kvalit i důvodů, proč byl vybrán právě on. Je to sevědomý a autoritativní muž, který dokáže motivovat své podřízené a probudit v nich důvěru: je u nich oblíben a jeho muži jsou za něj ochotní i padnout.

Vedoucí projektu Kastarin Firestaff - role obsazena

Významná mágyně z Baldurovy Brány. Na tamní univerzitě vyučuje mystickou magii, mimo jiné se tam také zabývá otázkou Magického moru. Dříve však působila v armádě a poté putovala několik let se skupinou dobrodruhů po Faerünu. Možná proto ji poklidný život ve městě začínal nudit, a tak jí expedice připadá jako výzva a návrat do starých časů. Díky své významné minulosti (a pověsti, která vznikla v době putování) se stala vedoucím výzkumu oblasti Hadolesa.

Hlavní zásobovač Onar Goldman - role obsazena

Zkušený obchodník a majitel dobrodruhy oblíbené hospody Elfí píseň v Baldurově Bráně. Již dlouho chce ale město opustit a začít podnikat jinde. Proto, když se doslechl o expedici, předal podnik synům, pečlivě se připravil a vyrazil se zapsat mezi expedanty. Díky svému řemeslu a zkušenostem byl určen vrchním zásobovačem a zároveň kuchařem, což ho potěšilo. V expedici má díky tomu své neochvějné místo! Vždyť bez neustálého přísunu jídla a pití by expedice nikam nedorazila.

Ostraha

Role, jejichž hráči si chtějí i trochu zabojovat a užít si vojenskou disciplínu. Jsou pod velením kapitána Eristena.

Seržant Shath Haleth - role obsazena

Seržant vojáků vyslaných s expedicí a kapitánova pravá ruka. Shath je mazaný muž, na první pohled roztěkaný, usměvavý a charismatický chlapík, ale uvnitř je klidný, vyrovnaný a přísný. Mezi muži je velmi oblíben.

Voják Reinhard - role obsazena

Poctivý voják Ohnivé pěsti. Pod kapitánem Eristenem slouží už několik let a v jednotce je považován za veterána. Je Eristenovi plně oddaný a proto se ho rozhodl následovat i na expedici.

Paladin Zankus Skullcracker - role obsazena

Paladin, který vstoupil do Eristenovy jednotky za účelem pronásledování zla. Věří, že sloužit pod Ohnivou pěstí je ten správný způsob, jak nakopat všem podvratným živlům zadek.

Kněz Naret Hollyfire - role obsazena

Čerstvě vysvěcený kněz Amaunatora působící v Ohnivé pěsti. Putování s expedicí je jeho první velký úkol, jímž byl pověřen. Má poskytnout svou léčitelskou moc, kdykoli bude potřeba, zaklesnout svou zbraň v boji s nepřítelem, kdykoli bude ve vzduchu vířit bojový pokřik, a utěšit své bratry, když jim zlo zatmí mysl.

Logistické zázemí

I když se následující postavy budou určitou měrou starat o chod tábora, v žádném případě to nebude jejich hlavní náplň (většina záležitostí bude obstarána organizátory). Také se budeme snažit aby svou funkci mohli plnit nenáročnou, zajímavou a zábavnou formou.

Onarův pomocník Farell Righthand

Je Onarův zaměstnanec, který se s ním vydal na cesty. Pomáhá mu zejména v kuchyni, ale dokáže zařídit i cokoliv jiného.

Lovec Driss Strongbow - role obsazena

Zkušený lovec z městečka Přátelská Náruč, které leží pár dní cesty na jih od Baldurovy Brány. Proslavil se zabitím vlkodlaka, který dříve sužoval okolní farmy. Od té doby se specializuje nejen na lov vysoké zvěře a zásobování, ale právě na odchytávání a likvidaci magických stvoření. Do expedice se přihlásil dobrovolně a byl pověřen mapováním oblasti Hadolesa a zásobováním expedice.

Alchymista Orrin - role obsazena

Orrin, zkušený alchymista zběhlý ve výrobě rozličných lektvarů, jinak též zabívající se studiem přírodních mechanismů, flory a fauny světa okolo něj. Věří že vědomosti jsou postaveny nade vše ostatní. Oddaný vyznavač Oghma.

Vědecký tým

Tyto role se budou věnovat výzkumu. Bude to znamenat průzkum území, řešení hádanek, hledání informací.

Archeolog William Karsten - role obsazena

V Baldurově bráně známý archeolog, který již procestoval spoustu zemí. Území Hadolesa ho zajímá už delší dobu, ale sám se tam neodvážil vyrazit. Proto tuto expedici přivítal s velkou radostí a na cestu vyráží s velkým nadšením.

Williamova asistentka Kassandra - role obsazena

Expert na Magický mor Noel Nightwhisper - role obsazena

S příchodem Magického moru přišla do Abeiru i řada různých nebezpečí. A obyvatelé světa se začali všemožně bránit. Jedním z takovýchto obránců je i mág Noel. Mor studuje už dlouhou dobu a má za sebou pěknou řádku více či méně nebezpečných zákroků. S expedicí se rozhodl jet jako podpora a také proto, aby prozkoumol oblast Hadolesa, která je Magickým morem zcela zamořena.

Druid Vick Forestwood - role obsazena

Mladý druid dychtící poznávat stále nové a nové kraje. Právě proto bere expedici jako velkou příležitost seznámit se s prostředím Hadolesa a třeba se jednout stát ochráncem tohoto hvozdu. V neposlední řadě má ze své povahy také starost o krajinu postiženou Magickým morem.

Mág zabývající se jinými světy Francis Planeshift - role obsazena

Expert na jiné světy, jako jsou např. Vílí divočina nebo Království démonů (a nebo třeba Abeir). Po nedávném zjištění, že Abeir není pouhá legenda, je pro něj tato expedice skvělá příležitost, jak o tomto novém světě zjistit víc a třeba i přijít na důvody, které k této katastrofě vedly.

Zabíječi z Neverwinteru

Baron Ricaver Lastmaster - role obsazena

Jak se tento hobit stal baronem je jednou velkou otázkou, stejně jako to, jak tento sociopat vůbec mohl být členem Zabíječů z Neverwinteru. Ricaver přesně nesplňuje všechny hobití archetypy - není obtloustlý, přátelský, veselý a vypadá to, že má za sebou spoustu dobrodružství. Jaká byla jeho pozice v Zabíječích není moc jasné, ale na první i druhý pohled vypadá jako někdo, kdo s oblibou bodá a seká do věcí kolem. Do výpravy se přidal s Rengarem Firststrikem a drakorozeným jménem Patrinem, Zabíječi z Neverwinteru.

Baronova osobní stráž Rengar Firststrike - role obsazena

Muž, který se už dlouhá léta stará o bezpečnost svého pána, Dastena Lastmastera. Je mu plně oddán a je ochotný za něj položit život. Moc toho nenamluví, ale jeho chybějící slova nahrazuje jeho meč. Rengar je vynikající šermíř a jeho duely často končí dřív, než pořádně začnou… s protivníkem ležícím před Rengarovýma nohama.

Aria Wolfsbane - role obsazena

Poměrně nenápadně vyhlížející hraničářka. Na první pohled je v ní poznat elfí krev – nejen podle vzhledu, ale i podle časté přítomnosti v lese a očividného vřelého vztahu k němu. Pohybuje se buď sama nebo se skupinou; s ostatními členy expedice si ráda promluví, ale její důvěru není tak snadné si získat. Možná je to způsobené průzkumnickou povahou a častým pobytem v lese, kde je vždy třeba dávat si trochu pozor.

Ostatní

Kněžka Seldanna Moonsong - role obsazena

Kněžka ve službách bohyně Selune. S expedicí byla vyslána pro podporu morálky a jako hlavní lékař. V neposlední řadě bude působit jako expert na likvidaci lykantropů, kteří by se v takové blízkosti Vlkolesa (ten je na severozápad od Hadolesa) mohli objevit. Kněží Selune se na boj s nimi specializují již od počátku.

Bard Farlond Brokensong - role obsazena

Dříve slavný bard, který vyhrával snad ve všech lepších hostincích Baldurovy Brány a blízkého okolí. Jeho píseň Baldurova sláva se ještě dnes brouká po nálevnách a krčmách. Avšak osud je ne ke každému příznivý a Liam byl zdiskreditován svou konkurencí. Expedici bere jako možnost složit nové písně a znovu tak prorazit.
Jelikož jeho užitečnost a tedy i účast v expedici byla velmi diskutována, byla mu přidělena starost o vedení kroniky.

Bratr Parvus - role obsazena

K výpravě se přidal až mnohem později na cestě, za hranicí Hadolesa kde v prostém rouchu, jen s dekou cestoval sám - za stejným cílem, jako celá expedice. Vyznává Bahamuta, o jehož dobrotě a smíru vyjímečně mluví. Nedůvěra k němu byla samozřejmě silná, ale u většiny členů výpravy jí dokázal překonat. S úsměvem přijal i ty nejpodřadnější práce. Potom, co se ukázalo že jí jen chléb a pije jen vodu ho i mistr zásobovač vzal na milost. Celé dny také tráví tím, že jde někam sám. Vrací se pak s nálezy, o které se rád dělí.
Mnozí členové výpravy s ním také vedou dlouhé rozhovory. Sám mluví velmi málo - ale dokáže dlouze a trpělivě naslouchat.